Šípek plod celá semena 100g

270
Neohodnoceno

Plody šípku, plod růže šípkové. Sušené plody v prvotřídní kvalitě semena celá. Jedná se o velmi tvrdé nažky (semena - pravé plody).

Množství je 100g. Pokud byste chtěli zakoupit více množství, napište do objednávky více kusů. Množství dodáme v jednom balení. 


  • Skladem
20 Kč
Kategorie: Bylinky samostatné
Hmotnost: 0.1 kg
 

Plody šípkové růže jsou výborné pro podporu imunity, jsou vhodné jako preventivní ochrana proti rakovině, jsou skvělé na srst zvířat, dodávají energii a zahánějí únavu. Jsou výborným pomocníkem při zánětech kloubů, mají vysoký podíl vitamínu C a podílejí se na syntéze kolagenu.

Plody růže šípkové obsahují třísloviny (2-3 %), invertní cukr (10-14 %), sacharózu (2,5 %), pektin (11 %), kyselinu citronovou a jablečnou, stopy vanilinu, silice, flavinoidy, vitamin C (0,5 %), vitamin K, beta karoten, thiamin, niacin, riboflavin, biotin, železo, fosfor, vápník, draslík, hořčík, třísloviny, organické kyseliny, slizy aj.

Koně: Doporučujeme je dodávat do krmné dávky na podzim a v zimě k podpoře imunitního systému. Nutriční podpora: lesklejší srst, čilejší chování, žaludeční vředy, anémie, prevence vzniku kolik, proti sarkoidům. Ze semen uděláme nálev nebo odvar.

Psi: šípek je vhodný pro celkovou detoxikaci psa, pro lesklou srst, k podpoře imunitního systému.  Nejčastěji využíváme prášek smíchaný s olejem. Ze semen uděláme nálev nebo odvar.

Hlodavci: velmi dobrý zdroj vitamínu C - hlodavci si jej neumí sami vyrábět. Podporuje imunitu zvířátka, lesk a zdraví srsti, podporuje zažívání. Doporučujeme přidávat ke krmné dávce. Podáváme celá nebo drcená, můžeme udělat nálev nebo odvar.